Plany wg dat

Wiek XX

Wiek XXI


Wybierz rokArchiwum zawiera


172
plany/ów Gdańska


Oglądających 3

Mapy z okresu 1900-1938

Rok wydania: 1904
Wydawca: Karl Baedeker, Leipzig
Informacje: Zamieszczony w "Allemagne du Nord", Leipzig-Paris. Z tyłu czysty. Wykonany na zamówienie przez Wagner & Debes, Leipzig.
Rok wydania: 1905
Wydawca: Bibliographisches Institut Leipzig
Informacje: Mapa z "Meyers Grosses Konversations-Lexikon" - 6 edycja. Jako część artykułu o Gdańsku. Z tyłu zadrukowany.
Rok wydania: 1914
Wydawca: Karl Baedeker, Leipzig
Informacje: Z małym planem Sopotu w rogu (1:25 000). Z tyłu czysty. Plan opublikowany w 14 edycji przewodnika "Allemagne, manuel de voyageur. Wykonany na zamówienie przez Wagner & Debes, Leipzig.
Rok wydania: 1921
Wydawca: Friedrichs-Universitat, Halle-Wittenberg
Informacje: Tytuł: "Die Besiedlung der Rechtstadt Danzig um 1360". Plan ukazuje Główne Miasto w roku 1360. Umieszczony w pracy doktorskiej Ericha Kreysera pt. "Der burgerliche Grundbesitz der Rechtstadt Danzig im 14. Jahrhundert". Pierwsze wydanie w 1918. Plan z kolejnego w 1921 r.
Rok wydania: 1923
Wydawca: Reklama Bałtycka T.w.z.o.p.
Informacje: Mapa Gdańska w folderze reklamowym polskich firm Wolnego Miasta Gdańska. Wydawca - Reklama Bałtycka ulica Fuchswall 1 (Lisia Grobla). Drukowana w Berlinie.
Rok wydania: 1928
Wydawca: Eduard Gaebler's geographic Institute Leipzig
Informacje: Zamieszczony w Handatlas na stronie 61. Tytuł karty: Darstellungen bedeutender Städte des Deutschen Reiches und abgetretener Gebiete in gleichem Grössenverhältnis.
Rok wydania: 1931
Wydawca: Książnica - Atlas, Lwów - Warszawa
Informacje: Wydany w Powszechnym Atlasie Geograficznym opracowanym przez E. Romera i T. Szumańskiego. Wydanie II. Karta: Krajobrazy. Tytuł planu: Port morski Gdańsk.
Rok wydania: 1936
Wydawca: BZ am Mittag, Berlin
Informacje: Schemat ulic centrum Gdańska na małej mapce znajdującej się w drogowym atlasie Niemiec. BZ-Atlas był wydany jako dodatek do niemieckiej bulwarówki BZ am Mittag.